Parafia Matki Bożej przy Żłóbku
25 Styczeń 2020 18:18
Parafia
Strona Główna
Ogłoszenia Parafialne
Informacje o Parafii
Msze Święte
Nabożeństwa
Spowiedź
Modlitwy
Newsy
Linki
Kontakt
Klasztor Kobylin
Wspólnota
Postulat
Historia
Kalendarium
Sakramenty
Chrzest Święty
Pokuta
Eucharystia
Bierzmowanie
Kapłaństwo
Małżeństwo
Namaszczenie Chorych
Grupy parafialne
FZŚ
Domowy Kościół
Ministranci
Młodzież Franciszkańska
Rada Parafialna
Schola
Zespół Charytatywny
Żywy Różaniec
Podwórkowe Koło Różańcowe
Święci franciszkańscy
Franciszek
Antoni
Klara
Rok Wiary
List Apostolski
Duchowa adopcja na odległość
Księga Trzeźwości
Peregrynacja Różańca
Kontakt
Administrator
Ojciec Proboszcz
Kronika wydarzeń
2012
2013
Witamy
Witamy na stronie parafii Matki Bożej przy Żłóbku
w Kobylinie
Plac Andrzeja Glabera 4, 63-740 Kobylin
tel.: 65 548 24 26
tel. kom. 884116271
e-mail: franciszkaniekobylinparafia@interia.pl

Bank Spółdzielczy w Krotoszynie Oddział Kobylin
66 8410 1039 0000 1821 2000 0002
Zapraszamy www.franciszkanie-kobylin.pl

Zapraszamy na NOWĄ STRONĘ NASZEJ PARAFII WWW.FRANCISZKANIE-KOBYLIN.PL


Znajdziecie tam najświeższe wydarzenia z życia parafii i klasztoru, Ogłoszenia Parafialne, kącik dla najmłodszych, galerię oraz wygodne archiwum.

Pragniemy także zapewnić, że w możliwie najkrótszym czasie, usystematyzujemy zawartość obu stron
aby w jednym miejscu, można było znależć wszelkie niezbędne informacje.

Esfares dnia marzec 19 2014 13:38:52 · Drukuj
Słowo ojca proboszcza

Słowo ojca proboszca


Moi drodzy!

Decyzją Ojca Prowincjała zostałem zaproponowany do podjęcia posługi proboszcza w Kobylińskiej Parafii pw. Matki Bożej przy Żłóbku. Propozycja ta została przyjęta przez J.E. Biskupa Kaliskiego, Edwarda Janiaka i na mocy Jego dekretu, 1 września objąłem urząd proboszcza. Na początku pełnienia tej posługi pragnę podziękować Panu Bogu za ten dar i prosić Go o błogosławieństwo. Słowa wdzięczności kieruję do poprzedniego proboszcza, Ojca Serafina, za trzy lata posługi w naszej parafii, a także z wielką wdzięcznością pragnę wspomnieć Ojca Sobiesława, który był pierwszym proboszczem i organizował struktury nowej parafii. Pragnę również wyrazić wdzięczność, że przez dziewięć lat mogłem posługiwać w tym miejscu: wpierw jako magister postulatu i później, jako gwardian klasztoru. Przez te lata doświadczyłem ogromu Waszej życzliwości, miłości i wielkiego wsparcia modlitewnego. Na progu pełnienia niełatwej posługi proboszcza i kontynuowania posługi gwardiana klasztoru, pragnę zwrócić się do was wszystkich o to, byście w tym wsparciu modlitewnym nie ustawali. Modlitwa to wielka siła. Dzięki niej możemy razem zmierzać ku Bogu. Liczę także na Waszą pomoc i zaangażowanie w życie parafialne, a także dalsze wsparcie dla całej wspólnoty naszego kobylińskiego klasztoru. Jako proboszcz pragnę, aby każdy czuł się we wspólnocie naszej parafii jak najlepiej. Zachęcam do częstego korzystania z Sakramentów Świętych i włączenia się w działalność grup parafialnych.

Gdybyśmy zapytali św. Pawła, jakimi cechami winien się charakteryzować dobry proboszcz, to pewnie powiedziałby, że: „Dobry proboszcz cierpliwy jest, łaskawy jest. Proboszcz nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego…Wszystko znosi, wszystko przetrzyma, nigdy nie ustaje…” Pragnę te słowa często rozważać, aby za ich natchnieniem jak najwierniej wypełniać powierzoną mi posługę i wzrastać w miłości ku Bogu i ku ludziom.

Drodzy Parafianie !

Pragnę Wam wszystkim życzyć Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej przy Żłóbku, Patronki naszej świątyni i parafii, wstawiennictwa św. Józefa, św. Franciszka, św. Klary, św. Antoniego, św. Anny i wszystkich Świętych, byśmy Królestwo Boże razem budowali tu, na ziemi i kiedyś w pełni je odziedziczyli w wieczności.

o. Ksawery Majewski

Ojciec Ksawery Majewski urodził się 04.07.1972 w Katowicach. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1992 roku. Dnia 31.01.1998 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 01.05.1999 roku. Imieniny zakonne obchodzi 3 grudnia.

Esfares dnia wrzesień 17 2013 13:59:58 · Drukuj
Bóg zapłać Kochani Parafianie

Bóg zapłać Kochani Parafianie!


[…]Parafia to owczarnia Jezusa, a kapłan w niej to pasterz odpowiedzialny za życie duchowe Chrystusowych owiec. Kochani. Trzy lata temu, Przełożeni skierowali mnie do pracy w Kobylińskiej owczarni, abym objął funkcję proboszcza. Szybko minęły te trzy lata. Jestem Panu Bogu bardzo wdzięczny za ten czas pracy tu w Kobylinie, za wiele istniejących i prężnie działających wspólnot duszpasterskich. Za ten żywy Kościół. Jestem wdzięczny, Wam kochani, za piękną współpracę, zrozumienie i poparcie tych wielkich dzieł jakie przez te trzy lata wspólnie udało się nam zrealizować. Swoją życzliwością i miłością obejmuję dziś Was wszystkich: współpracowników duchownych i świeckich; starszych i chorych; wszystkie rodziny, samotnych, kochaną młodzież i dzieci. Dziękuję za to piękne tworzenie Rodziny Parafialnej. A doznałem tu wiele życzliwości, miłości i przyjaźni. Wspaniałym ludziom których tu poznałem dziękuję za każde dobre słowo, za każde ubogacające spotkanie, za gest otwartości i dane serce. Dziękuję. Na pewno są też tacy, którzy z mojej strony doznali jakieś przykrości – bo nikt z nas nie jest doskonały – tych też przepraszam. Przepraszam za to co mi się nie udało, czego nie potrafiłem i za wszystko co mogłem zrobić lepiej, a nie zrobiłem. To tutaj w Kobylinie u Matki Bożej przy Żłóbku uczyłem się jak być proboszczem, by teraz z tym doświadczeniem pójść do Parafii św. Józefa. I za to doświadczenie, które zdobyłem w ciągu tych trzech lat dziękuję Bogu i Wam. Przełożeni skierowali mnie do naszego Domu Zakonnego w Rybniku 20 km od mojego domu rodzinnego, gdzie będę pełnił posługę proboszcza. Kochani, na długo pozostaniecie w mojej pamięci i w moich modlitwach. Dziękuję Wam raz jeszcze za wszystko i proszę o modlitwę, bym mógł dobrze pełnić posługę proboszcza w Rybniku. Kończę słowami dziękczynienia, jakie zwykł czynić św. Jan z Kęt kończąc jakieś swoje dzieło: Panu Bogu uwielbienie, cześć i chwała z Maryją Dziewicą i ze wszystkimi świętymi. Dzięki przez nieskończone wieki wieków. Niech najpiękniejszym moim podziękowaniem będzie Msza św. w Waszej intencji którą odprawię w poniedziałek w Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 18.00.

o. Serafin Sputek - proboszcz

Esfares dnia sierpień 24 2013 01:32:50 · Drukuj
Dziękczynna pielgrzymka na Jasną Górę

Esfares dnia czerwiec 16 2013 19:21:21 · Czytaj więcej · 1419 Czytań · Drukuj
Sakrament Bierzmowania i pielgrzymka dziękczynna do Kalisza

Esfares dnia czerwiec 16 2013 19:07:05 · Czytaj więcej · 1321 Czytań · Drukuj
Wizytacja J.E.Ks.Bp Teofila Wilskiego

Esfares dnia czerwiec 13 2013 14:04:08 · Czytaj więcej · 1592 Czytań · Drukuj
Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka w Roku Wiary do Ziemi Świętej w dniach 5-13 kwietnia 2013 r. Parafii Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie

Powierzając się Bożej Opatrzności i z DUCHEM PIELGRZYMA, o co prosił Ojciec Antonii Rojek - misjonarz i nasz przewodnik w Ziemi Świętej - wyruszyliśmy godzinę przed północą w czwartek 4 kwietnia. Czas niezwykły, bo kilka dni wcześniej przeżywaliśmy Triduum Paschalne i nadal trwamy w Okresie Wielkanocnym. Do ziemi po której wędrował Jezus i na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Osiem dni pielgrzymowania śladami Jezusa od Jerozolimy i Betlejem, przez górzystą i pustynną Judeę do pięknej zielonej Galilei i położonej tam rodzinnej miejscowości naszego Pana - Nazaretu.Esfares dnia maj 06 2013 23:02:41 · Czytaj więcej · 1221 Czytań · Drukuj
Remont kościoła i klasztoru

Esfares dnia styczeń 15 2013 14:56:34 · Czytaj więcej · 1709 Czytań · Drukuj
Miasto i Gmina Kobylin
Franciszkanie Kobylin
Trzej Towarzysze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Statystyki
stat4u
471255 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie