Parafia Matki Bożej przy Żłóbku
25 Styczeń 2020 16:22
Parafia
Strona Główna
Ogłoszenia Parafialne
Informacje o Parafii
Msze Święte
Nabożeństwa
Spowiedź
Modlitwy
Newsy
Linki
Kontakt
Klasztor Kobylin
Wspólnota
Postulat
Historia
Kalendarium
Sakramenty
Chrzest Święty
Pokuta
Eucharystia
Bierzmowanie
Kapłaństwo
Małżeństwo
Namaszczenie Chorych
Grupy parafialne
FZŚ
Domowy Kościół
Ministranci
Młodzież Franciszkańska
Rada Parafialna
Schola
Zespół Charytatywny
Żywy Różaniec
Podwórkowe Koło Różańcowe
Święci franciszkańscy
Franciszek
Antoni
Klara
Rok Wiary
List Apostolski
Duchowa adopcja na odległość
Księga Trzeźwości
Peregrynacja Różańca
Kontakt
Administrator
Ojciec Proboszcz
Kronika wydarzeń
2012
2013
Żywy Różaniec
SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

I NIEDZIELA MIESIĄCA PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 10.00SPOTKANIE ZELATOREK ŻYWEGO RÓŻAŃCA


OSTATNIA NIEDZIELA MIESIĄCA PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 10.00.PROWADZENIE RÓŻAŃCA W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZ. 12.00WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA PRZY PARAFII MATKI BOŻEJ PRZY ŻŁÓBKU W KOBYLINIE

JAK DZIAŁA PODSTAWOWA KOMÓRKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA?


      Kółko różańcowe liczy 20 osób, z których każda codziennie odmawia przez miesiąc jeden dziesiątek różańca połączony z rozważaniem wyznaczonej tajemnicy. W ten sposób grupa odmawia każdego dnia wszystkie cztery części różańca.
      Żywy Różaniec bierze swą nazwę nie tylko z tego, że tworzą go żywi ludzie, ale i stąd, że modlitwa jego członków znajduje bezpośrednie przełożenie na życie.
      członkowie Żywego Różańca są zobowiązani do:
  1. Wiernego odmawiania co dzień wyznaczonej tajemnicy różańcowej,
  2. Udziału w comiesięcznym nabożeństwie połączonym ze zmianą tajemnic,
  3. Jeśli to możliwe, uczestniczenia w październikowych nabożeństwach różańcowych,
  4. Szerzenia czci Matki Najświętszej przez przykład własnego życia,
  5. Odważnego stawania w obronie wiary i Kościoła,
  6. W przypadku śmierci kogoś z członków Żywego Różańca, zalecany jest udział w jego pogrzebie i pamięć o nim w modlitwie.

- Odmawiamy codzienną dziesiątkę różańca w trzech wyznaczonych intencjach na dany miesiąc.
- Znakiem łączności i rodzajem listu do wszystkich jest Kalendarzyk Żywego Różańca drukowany co kwartał.
- W intencji osób należących do Żywego Różańca kilka razy w roku jest ofiarowana Msza Święta.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę piękną modlitwę Kościoła : dzieci, młodzież, matki, ojców, osoby starsze i chore. Dziś przecież potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem.Z życia Żywego Różańca

Wspólnota Żywego Różańca w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

„Cały naród powinien wziąć do ręki różaniec” - jest to temat jednej z katechez, którą usłyszeli uczestniczy zorganizowanego w dniach 8-10 marca w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu Triduum Różańca Świętego pod hasłem „Święty Józefie, Patronie naszych czasów, módl się za nami”. W sobotę w dniu 9 marca 2013 r. wraz z o. Serafinem opiekunem kół różańcowych, wzięliśmy udział w czuwaniu modlitewnym, na którym spotkali się przedstawiciele Wspólnot Nieustającego Różańca z całej Polski oraz kół Żywego Różańca z diecezji kaliskiej. Diecezjalny duszpasterz Wspólnot Żywego Różańca ks. Alfred Berlak w katechezie „Patron Kościoła na trudne czasy jako opiekun Kościoła Świętego i Patron rodzin” głosił, że rodzina jest pierwszą szkołą miłości, należy przywrócić zwyczaj wspólnej modlitwy w rodzinie, należy zadać sobie pytanie - jaka jest moja rodzina?, widzieć dramaty grzechów i rozpady małżeństw. Wskazał, że rodzina musi wsłuchać się w Boga, nie ma trwałej rodziny bez Boga, sercem tygodnia dla małżeństw powinna być Eucharystia, związki małżeńskie bez odnoszenia się do Boga są związkami bez fundamentów, małżonkowie nie potrafią słuchać Boga. Mogliśmy też usłyszeć o Matce Bożej Gietrzwaldzkiej, patronce Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego. Matka Boża aż 160 razy przychodziła na polską ziemię. Objawiała się do dzieciom Justynie i Barbarze prosząc o nieustanny i gorliwie odmawiany Różaniec Święty. Dziewczynki zadawały pytania, a Matka Boża mówiła - odmawiajcie Różaniec. Uroczystej sobotniej Mszy św. przewodniczył bp Edward Janiak. W homilii biskup kaliski podkreślał, że wiarę można różnie wyrażać, ale tylko tam jest życie duchowe, gdzie jest modlitwa. - Wy jesteście tym zastępem ludzi, który w dzień, a często i w noc zanosi przed tron Boga Ojca modlitwę w intencji Kościoła za przyczyną Matki Najświętszej – mówił pasterz diecezji kaliskiej. Stwierdził, że we współczesnym świecie modlitwa jest bardzo potrzebna. - Świat może zmienić się przez pokutę i modlitwę, a przecież dzisiaj mamy się o co modlić. Tyle jest biedy, zakłamania, zła w życiu osobistym i rodzinnym, ale też w życiu publicznym - powiedział. Ubolewał, że w mass mediach widoczna jest nieustanna walka z Kościołem. Zachęcał wiernych do odmawiania różańca. - Jest to piękna modlitwa nazywana streszczeniem Ewangelii. Każdy człowiek może ją sobie spokojnie odmawiać przesuwać paciorki różańca, Jest ona dobra dla każdego i na każdy czas: do kościoła, na spacer, w podróży samochodem i pociągiem, przy niektórych pracach – zauważył biskup kaliski. Dodał, że tę modlitwę dopełnił Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy dodał do trzech części różańca tajemnice światła związane z życiem publicznym Pana Jezusa. W Kaplicy Cudownego Obrazu Św. Józefa biskup zawierzył patronowi koła Żywego Różańca z diecezji kaliskiej i Wspólnot Nieustającego Różańca z całej Polski.
Małgorzata ZawiejaGaleria Radia Rodzina
Miasto i Gmina Kobylin
Franciszkanie Kobylin
Trzej Towarzysze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Statystyki
stat4u
471212 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie