Parafia Matki Bożej przy Żłóbku
25 Styczeń 2020 18:16
Parafia
Strona Główna
Ogłoszenia Parafialne
Informacje o Parafii
Msze Święte
Nabożeństwa
Spowiedź
Modlitwy
Newsy
Linki
Kontakt
Klasztor Kobylin
Wspólnota
Postulat
Historia
Kalendarium
Sakramenty
Chrzest Święty
Pokuta
Eucharystia
Bierzmowanie
Kapłaństwo
Małżeństwo
Namaszczenie Chorych
Grupy parafialne
FZŚ
Domowy Kościół
Ministranci
Młodzież Franciszkańska
Rada Parafialna
Schola
Zespół Charytatywny
Żywy Różaniec
Podwórkowe Koło Różańcowe
Święci franciszkańscy
Franciszek
Antoni
Klara
Rok Wiary
List Apostolski
Duchowa adopcja na odległość
Księga Trzeźwości
Peregrynacja Różańca
Kontakt
Administrator
Ojciec Proboszcz
Kronika wydarzeń
2012
2013
Duchowa adopcja na odległość
Duchowa adopcja

8 października Parafia Matki Bożej przy Żłóbku przystąpiła do pięknej akcji: ,,Duchowej Adopcji „ trójki dzieci z Republiki Środkowej Afryki. Adopcja na odległość to finansowe i duchowe wsparcie , a także przyjęcie do swojego życia konkretnych dzieci w potrzebie i zapewnienie im możliwości godnego życia i edukacji. Każde dziecko objęte adopcją przeżyło lub nadal przeżywa jakiś dramat. Za pośrednictwem misjonarzy mieszkające daleko dziecko o innej kulturze i zwyczajach oraz osoba adoptująca stają się sobie bliskie emocjonalnie i duchowo, choć prawdopodobnie nigdy w życiu nie spotkają się osobiście. W krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych . Nie ma tam zazwyczaj obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostają zostawione same sobie. W Republice Środkowej Afryki, skąd pochodzą nasi podopieczni ok. 45% społeczeństwa jest niepiśmienna. Około 63,5 % dzieci w wieku od 5-14 lat jest zmuszanych do pracy. Dzieci pracują w rolnictwie, górnictwie diamentów, hodowli bydła, a także w utrzymaniu dróg. Dzięki adopcji na odległość możemy pomóc tym biednym, często osieroconym dzieciom. Jest to konkretne dzieło pomocy, tym którzy mają mniej od nas, a do tego są w tym zupełnie bezradni i bezbronni. Dzięki Państwa wrażliwości i hojności te dzieci mają szansę na zmianę swojego życia i lepszą przyszłość. Tylko 1 złotówka zebrana przez członków Zespołu Charytatywnego jeden raz w roku, pozwoli dzieciom uczęszczać do szkoły i lepiej przygotowanym wejść w dorosłe życie. Jest to niewątpliwie piękne i szczytne dzieło naszej parafii w Roku Wiary. Bł. Jan Paweł II całym sercem wspierał duchową adopcję , mówił: ,, Obejmuję myślą wszystkie dzieci świata: wiele, zbyt wiele jest dzieci, które rodzą się i są skazane na niezawinione cierpienie, będące konsekwencją nieludzkich konfliktów. Ratujmy dzieci, aby uratować nadzieję ludzkości.”

Mariola WojciechowskaOjciec Święty Benedykt XVI w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny przeżywany w Roku Wiary napisał m.in.:„(…) wiara jest darem, który został nam dany, abyśmy się nim dzielili; jest podarowanym talentem, który ma owocować; jest światłem, które nie powinno nigdy pozostawać w ukryciu, ale winno oświetlać cały dom. Jest najważniejszym darem, jaki został nam uczyniony w naszym życiu, i nie możemy zatrzymywać go dla samych siebie”.

Jako wspólnota parafialna, wspólnota, która pragnie głosić wiarę z radością, możemy pomóc dzieciom, które cierpią przecież nie z własnej winy, poprzez opłacenie im szkoły oraz wsparcie ich w innych najpilniejszych potrzebach. W niedzielę kończącą Tydzień Misyjny Parafialny Zespół Charytatywny będzie zbierał przed kościołem ofiary dla naszych afrykańskich dzieci. Oczywiście pamiętamy przede wszystkim w modlitwie w intencji dzieci, misji i misjonarzy. Możliwość dzielenia się dobrem w ten sposób jest wielką radością, a jednocześnie pięknym gestem w Roku Wiary. Dlatego szczerze zachęcam do włączenia się w tę akcję! Niech tej posłudze towarzyszą nam słowa z Ewangelii: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).

o. Serafin - proboszcz

Miasto i Gmina Kobylin
Franciszkanie Kobylin
Trzej Towarzysze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Statystyki
stat4u
471253 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie