Parafia Matki Bożej przy Żłóbku
25 Styczeń 2020 16:07
Parafia
Strona Główna
Ogłoszenia Parafialne
Informacje o Parafii
Msze Święte
Nabożeństwa
Spowiedź
Modlitwy
Newsy
Linki
Kontakt
Klasztor Kobylin
Wspólnota
Postulat
Historia
Kalendarium
Sakramenty
Chrzest Święty
Pokuta
Eucharystia
Bierzmowanie
Kapłaństwo
Małżeństwo
Namaszczenie Chorych
Grupy parafialne
FZŚ
Domowy Kościół
Ministranci
Młodzież Franciszkańska
Rada Parafialna
Schola
Zespół Charytatywny
Żywy Różaniec
Podwórkowe Koło Różańcowe
Święci franciszkańscy
Franciszek
Antoni
Klara
Rok Wiary
List Apostolski
Duchowa adopcja na odległość
Księga Trzeźwości
Peregrynacja Różańca
Kontakt
Administrator
Ojciec Proboszcz
Kronika wydarzeń
2012
2013
Peregrynacja Różańca
Głosić Chrystusa z Maryją modląc się na Różańcu Świętym w rodzinach w Roku Wiary

W "czasach bez Boga" rodzina jako kolebka cywilizacji miłości jest atakowana ze zwielokrotnioną siłą przez "cywilizację śmierci". W dobie panoszącego się globalizmu, niepewności jutra, lęku o siebie i bliskich, bezrobocia dotykającego prawie każdą rodzinę, braku szacunku dla człowieczeństwa... największy cios wymierzony jest w rodzinę - domowy Kościół. Dlatego rodzina, która pragnie obronić się przed fałszywymi wartościami, jakie stają u progu każdego domu, musi mocno przylgnąć do Boga. Kościół wskazuje na broń różańcową.

List Apostolski Rosarium Virginis Mariae. „Rodzina, która odmawia razem Różaniec, odtwarza poniekąd klimat domu w Nazarecie: Jezusa stawia się w centrum, dzieli z Nim radości i cierpienia, w Jego ręce składa potrzeby i projekty, od Niego czerpie nadzieję i siłę na drogę (...)".

W trwającym Roku Wiary pragniemy w naszej parafii zorganizować Peregrynację Różańca Świętego z Ziemi Świętej po Rodzinach. Pragniemy spełnić tym samym testament Jana Pawła II, który prosił wszystkich: Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca i módlcie się w intencji naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Dzień rozpoczęcia– odpust Matki Bożej Anielskiej, po I sobocie miesiąca sierpnia - dzień ściśle maryjny, związany z prośbą Maryi przekazaną w Fatimie, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, będącego Mu wynagrodzeniem za wszelkie zniewagi wyrządzone przez ludzi - miesiąca maryjnego – miesiąca pielgrzymek do sanktuariów maryjnych i wielu świąt maryjnych. W roku 5 lecia istnienia naszej maryjnej parafii.

Myślę, że jest to piękny żywy pomnik, jaki mamy stawiać Ojcu Świętemu w naszej maryjnej parafii mając na uwadze Jego słowa skierowane do mieszkańców Irlandii w 1979 roku: Wasze domy na zawsze pozostają domami modlitwy. Gdy opuszczam dziś tę wyspę, tak drogą mojemu sercu, ten kraj i jego lud, które Papieżowi zawsze dodają otuchy i siły, chciałbym wyrazić życzenie: Aby każdy dom w Irlandii pozostał lub stał się na nowo domem codziennej modlitwy różańcowej. Jeśli mi to obiecacie, będzie to z waszej strony najlepszy upominek pożegnalny, jaki dostałem na waszej gościnnej ziemi. W roku kanonizacji bł. Jana Pawła II chcemy zaprosić do wspólnej modlitwy różańcowej wszystkie rodziny naszej parafii.

Różaniec w rodzinie przebywać będzie dobę. Należy odmówić przynajmniej jedną część różańca św. Intencje modlitwy różańcowej w rodzinach: za rodziny naszej parafii, o pokój na świecie, o trzeźwość w rodzinach i w parafii, o powołania zakonne i kapłańskie, za Ojca Świętego, za naszych Kapłanów oraz w intencjach osobistych.

Przyjmując różaniec do naszych domów, możemy zobowiązując się do rozważania jednej tajemnicy różańca dziennie - zapisać się do Księgi Wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii.

Peregrynacja różańca po parafii jest okazją do zachęty parafian, aby wspólnie modlili się w rodzinach. Jest to również okazja do uczestnictwa we Mszy św. przez tych, którzy przyjmują różaniec, jak i tych, którzy go przekazują. Oprócz tego peregrynacja buduje wśród wiernych wspólnotę solidarności, jedności i dzielenia się pomocą, zwłaszcza ze starszymi, którzy nie są w stanie samodzielnie przybyć do kościoła.

Na zakończenie nawiedzenia w każdej wsi odbędzie się nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi o. proboszcz i ewentualne uzupełnienie lub powołanie Róży Różańcowej. W mieście w I sobotę miesiąca podczas apelu Jasnogórskiego o 21.00 obecni będą przede wszystkim: rodzina, która będzie miała w tym dniu różaniec, mieszkańcy ulicy po której wędruje różaniec i te rodziny, które już przeżyły peregrynację. Podczas nabożeństwa ewentualne powołanie Róży Różańcowej

Peregrynację różańca rozpoczniemy od rodzin Górki – od nr 1.

Różaniec po skończonym nawiedzeniu zostanie złożony jako wota Matce Bożej, który będzie przypominać parafii o potrzebie modlitwy na różańcu. Różaniec towarzyszy nam od I Komunii św. aż do śmierci. Możemy się modlić do Maryi na różne sposoby, ale najwięcej osiągniemy przez Różaniec. Jest on cudowną modlitwą. Słuchając ludzkich świadectw dowiadujemy się np. : "Różaniec uratował nam życie w wypadku samochodowym"; "Różaniec stał się moją najbardziej ukochaną modlitwą, pomaga we wszystkich moich słabościach i broni w przeciwnościach życia".

W naszych domach, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie jest tyle problemów, których nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać, dlatego prośmy Matkę Bożą o Jej wstawiennictwo.

Uroczyście przenoszony różaniec z domu do domu, z rodziny do rodziny ma wprowadzać w domach świąteczny klimat i burzyć mury niezgody. Na wspólnej modlitwie niech zgromadzą się całe rodziny. Między innymi ma być to czas pojednania rodzin, małżonków, sąsiadów, czas nawrócenia, jedności, pokoju...

Peregrynacja jest także nadzieją na powrót wspólnej modlitwy różańcowej, która jest gwarantem jedności w rodzinie, parafii, świecie. Ta pozornie bardzo prosta modlitwa ma ogromną siłę i jak mówi o. Peyton, inicjator Krucjaty Różańca w USA "(...) trzymacie w ręku moc odmieniającą życie. Trzymacie jedyny, najdroższy skarb w swoich rękach".

Jeśli już przez długie lata modlimy się na różańcu, to miejmy odwagę do podjęcia zobowiązania odmawiania jednego dziesiątka różańca i tym samym wpisania się do koła jako uzupełnienie istniejącej róży lub róży tworzonej – wpisując się do Księgi Wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii.

"Niechaj wszyscy mężczyźni i niewiasty, uczeni i prości, sprawiedliwi i grzesznicy, wielcy i mali, wysławiają i cześć oddają Jezusowi i Maryi, dniem i nocą odmawiając święty różaniec" (Św. Ludwik Maria Grignion de Monfort).

Wiemy już, że róże mogą być mieszane, mogą wspólnie w jednej róży być mężczyźni i kobiety, młodzież i dzieci.

Przygotujmy się na radosny czas przyjęcia Różańca Świętego we własnym domu, aby modlić się z całą rodziną.

Przeczytajmy List Apostolski ojca świętego Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae. Zapoznajmy się z pierwszą Encykliką ojca świętego Franciszka LUMEN FIDEI Światło Wiary. Karmmy się żywym Słowem Bożym zawartym w Piśmie Świętym i Katechizmie Kościoła Katolickiego

WEŹ RÓŻANIEC
Weź Różaniec
do rąk
jak kotwicę
bezpieczną
wśród fal
co przerażają głębią...
Weź Różaniec
do rąk
jak klucz
dany nam z Nieba
Niech on nasze serca
otwiera
byśmy nawzajem
byli dobrzy
jak bochen chleba...
o. Benedykt Zima
Miasto i Gmina Kobylin
Franciszkanie Kobylin
Trzej Towarzysze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Statystyki
stat4u
471198 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie